مشاوره رایگان: 09304023151

سوالات متداول

گروه تولید و توسعه نرم‌افزاری فراتکنیک

در این بخش سوالات پر تکرار و مهمی که توسط کاربران مطرح شده گردآوری شده است. چنانچه سوالی داشتید که در این بخش وجود نداشت، می توانید با مدیریت سایت از طریق «تماس با ما» در ارتباط باشید.

سوالات طراحی سایت

این مورد می‌تواند به عوامل زیادی بستگی داشته باشد. دقیقا مانند اینکه شما قرار است چه غذایی، در کجا و با چه کیفیتی نوش جان کنید.در زیر مهمترین موارد را با توجه به سابقه فعالیت خود در این زمینه برای شما دسته‌بندی نمودیم که عبارتند از:

 • بودجه ای که برای طراحی وب سایت در نظر گرفته‌اید.
 • گستردگی موضوعی که می‌خواهید برای آن وب سایت را طراحی نمایید.
 • وضعیت رقبای شما و گستردگی فعالیت آنها و اینکه آیا شما می‌خواهید با آنها وارد رقابت شوید یا خیر.
 • آینده نگری در این زمینه به طوری‌که در آینده دوباره کاری صورت نگیرد.
 • تعیین مدت زمان انجام پروژه توسط خود شما
  و…

سعی نمودیم که از بهترین و بروز ترین تکنولوژیها برای طراحی وب سایت شما بهره ببریم.

 • استفاده از زبان HTML۵
 • استفاده از زبان CSS۳ و افکتهای بسیار زیبا و کاربر پسند آن
 • استفاده از زبان PHP برای طراحی تمامی سایتهای داینامیک
 • استفاده از دیتابیس MYSQL برای ذخیره سازی و بازیابی سریع و گسترده اطلاعات وب سایت شما
 • استفاده از نرم افزارهای گرافیکی مانند Photoshop, Illustrator, CorelDraw, Fireworks, InDesign و … برای طراحی طرح گرافیکی بسیار زیبا و تاثیر گذار
 • استفاده از زبانهای Javascript و jQuery برای طراحی افکتها و افزودن قابلیتهای تعامل پذیری بیشتر با مشتری و …

به طور کلی دو دسته وب سایت وجود دارد که عبارتند از :

1. وب سایت‌های استاتیک

در این وب سایت‌ها کاربران تنها می‌توانند محتویات داخل وب سایت را ببینند و به اصطلاح گونه‌ای دیگر از بروشور ولی ورژن اینترنتی آن می‌باشد. بسیاری از شرکت‌ها که معمولا محصولات‌شان دائما در حال تغییر نمی‌باشد یا بروز شدن وب سایت چندان برای‌شان چندان مهم نمی‌باشد معمولا این نوع از وب سایت‌ها را سفارش می‌دهند. البته بعضی از قسمت‌های وب سایت البته با پرداخت هزینه جداگانه و کمک شرکت قابل بروزرسانی می‌باشد. چنانچه می‌خواهید فقط در فضای اینترنت باشید تا مشتریان بهتر شما را بشناسند می‌توانید چنین وب سایت‌هایی را سفارش دهید. البته نباید توقع داشت با داشتن چند صفحه وب سایت در فضای اینترنت بخواهیم رتبه خیلی خوبی در موتورهای جستجو داشته باشیم و بازدید چنین وب سایت‌هایی بالا باشد.

2. وب سایت‌های داینامیک

در نقطه مقابل سایت‌های استاتیک وب سایت‌های داینامیک توسط خود صاحب وب سایت قابل بروزرسانی می‌باشد. این بروزرسانی می‌تواند شامل اضافه نمودن صفحه، دیدن سفارشات و افزودن محصولات و صدها امکانات دیگر که خود شما می‌توانید آن را انتخاب نمایید. به طور خلاصه در چنین وب سایت‌هایی بعد از زمان طراحی وب سایت‌تان تنها برای رفع مشکلات احتمالی و سفارش بخش‌های دیگر با شرکت در تماس خواهید بود چراکه خودتان می‌توانید تمامی کارها را به صورت آنلاین و تنها با داشتن اینترنت در هر نقطه‌ای از جهان با ورود به بخش اصطلاحا کنترل پنل یا حساب مدیریت مشاهده و تغییر بدهید.

رتبه بسیار عالی و داشتن تعداد صفحات بسیار زیاد در فضای شبکه جهانی اینترنت می‌تواند از مهمترین مزیت چنین وب سایتهایی باشد.

همانگونه که داشتن یک مغازه خوب در بهترین جا دلیل بر موفق بودن آن کسب و کار نمی‌باشد, تنها داشتن یک وب سایت حتی با قابلیت‌های بسیار بالا و کاربر پسند هم نمی‌تواند همه مسائل باشد. لذا در زمان طراحی، نهایت سعی‌مان را داریم تا وب سایت شما در موتور جستجوی گوگل بهترین رتبه را داشته باشد. وعده افزایش رتبه بسیار عالی در تمام شرایط کاملا اساس بی‌پایهای دارد لذا برای انجام عملیات‌های تخصصی بعد از مشاوره و راهنمایی دقیق شما و برآوردهای هزینه این قسمت، قراردادی جداگانه با شما منعقد خواهد شد.

جواب این سوال کاملا بستگی به موضوع پروژه و گستردگی وب سایت سفارش داده شده از طرف شما دارد. حتما در زمان عقد قرارداد مدت زمان انجام پروژه یکی از بندها خواهد بود. تمامی نیروهای فراتکنیک این تعهد را دارند تا وب سایت شما را با دقت فراوان و در حداقل زمان طراحی و پیاده سازی نمایند.

سوالات بهینه سازی سایت

این سوال، مهمترین سوال و بزرگترین دغدغه هرکسی است که سایتی برای خود راه‌اندازی می‌کند. در رابطه با رسیدن به رتبه 1 گوگل تضمینی وجود ندارد. زیرا برای رسیدن به رتبه 1، علاوه بر اینکه باید تمام موارد سئو را به درستی رعایت کنید باید از میزان فعالیت سایت‌های رقیب نیز اطلاع داشته باشید. ضمن اینکه اطلاعات گوگل بطور پیوسته در حال بروزرسانی هستند. بنابراین نمی‌توان بطور قطع گفت که ما می‌توانیم وب سایت شما را به رتبه 1 گوگل برسانیم.

از آنجایی که سئو مجموعه‌ای از خدمات است و این خدمات به شکل تخصصی برای کارفرمایان اجرا می‌شود، نمی‌توان هزینه آن‌ را به صورت مشخص بیان کرد. لذا ما برای انجام پروژه‌های بهینه‌سازی، ابتدا سایت را تجزیه و تحلیل کرده و سپس با برآوردی که از سایت داریم و خدماتی که می‌توان برای آن سایت انجام داد، هزینه سئوی سایت را تعیین می‌کنیم.

با توجه به اینکه سایت شما در چه حوزه‌ای فعالیت می‌کند، اعتبار سایت شما چقدر است و کلمات کلیدی که شما استفاده می‌کنید به چه شکل تعریف شده‌اند و همچنین رقبای شما در چه وضعیتی هستند و چگونه فعالیت می‌کنند زمان رسیدن به رتبه‌های بالا در نتایج جستجو متفاوت خواهد بود. بنابراین به طور دقیق نمی‌توان گفت که در چه مدت زمانی به رتبه یک گوگل خواهید رسید. ضمن اینکه برای رسیدن به رتبه 1 گوگل تضمینی هم وجود ندارد.

سوالات عمومی

از هم اکنون متعهد می‌شویم چنانچه در هر زمانی وب سایت شما به لحاظ فنی دچار مشکل گردید و آن اشکال مربوط به نحوه برنامه‌نویسی و طراحی ما بود، بدون دریافت هیچ‌گونه هزینه‌ای آن را در سریع‌ترین زمان رفع نماییم. البته برای طراحی و افزودن امکانات بیشتر به سایت که به عنوان فازهای بعدی از آن یاد می‌شود باید قراردادی جداگانه منعقد گردد.

هزینه هاست و دامنه خارج از قرداد می‌باشد و بصورت سالیانه باید تمدید شود.

جهت دسترسی با ایمیل سایت خود می‌بایست به روش‌های زیر عمل کنید:

1. روش اول ورود مستقیم به وب میل با داشتن ایمیل و رمز عبور ایمیل:

http://www.MyDomain.com/webmail
http://webmail.MyDomain.com

2. روش دوم از طریقcPanel:

cPanel -> Webmail

بالا